Programy/innowacje

W roku szkolnym 2017/2018 realizowane będą następujące programy edukacji przedszkolnej:

1.  „Trampolina” - program wychowania przedszkolnego z terminarzem, wydawnictwo PWN Wydawnictwo szkolne sp. zo.o. sp.k., autorstwa Małgorzaty Janiak, Kamili Witerska do realizacji w oddziale 1,2,3.

2. „Fabryka bajek” - program wspomagający, autorstwa mgr Anny Gajda do realizacji w oddziale 3.

3. „”Bilateralna integracja” – pilotażowy program autorski mgr Joanny Cedro do realizacji w roku szkolnym 2018/2019 dla pięciorga dzieci mających wskazania do udziału w terapii integracji sensorycznej

4.„Czarodziejska skrzynka” – przedsięwzięcie autorstwa mgr Ewy Dunaj-Śliwińskiej  do realizacji w oddziale 1- specjalnym.

5. „Plastyka smyka” - program wspomagający, autorstwa mgr Anny Gajda do realizacji w oddziale 3.

Innowacje pedagogiczne wspomagające rozwój aktywności dzieci:

Tytuł innowacji: Program „Diagnoza i terapia zaburzeń przetwarzania słuchowego APD wg metody neuroflow – aktywny trening słuchowy”
Rodzaj innowacji: programowa
Nauczyciele przewidziani do realizacji innowacji: mgr Joanna Cedro
Czas trwania innowacji: 1.09.2017 r. do 30.09.2018 r.
Adresaci, do których innowacja jest adresowana: Dzieci 3-6-lat na podstawie diagnozy

Tytuł innowacji: Program CM/4D Children Massaging Children. Dzieci dzieciom – Dar Dotyku
Rodzaj innowacji: programowa
Nauczyciele przewidziani do realizacji innowacji: mgr Joanna Cedro