Opłaty

Zasady odpłatności za żywienie dzieci w przedszkolu określa zarządzenie prezydenta m. st. Warszawy nr 1302/2017 z dnia 3.08.2017r. wraz ze sposobem jej wykonania.

1. Dzienna stawka żywieniowa wynosi 12 złotych.

2. Nie może ona przekroczyć kwoty ustalonej przez organ prowadzący.

3. Zwroty opłaty za żywienie:

a) w przypadku nieobecności dziecka zwrotowi podlega dzienna wysokość stawki żywieniowej, z wyłączeniem pierwszego dnia nieobecności;
b)zwrotu dziennej wysokości opłaty za korzystanie z posiłku za pierwszy dzień nieobecności dokonuje się w przypadku, gdy nieobecność zostaje zgłoszona najpóźniej w danym dniu do godziny 9:00;

4. Dziecko uczęszczające do przedszkola może korzystać z dowolnej liczby posiłków zadeklarowanych na początku roku szkolnego;
5. Deklaracja co do ilości posiłków może zostać zmieniona przez rodzica w miesiącu poprzedzającym deklarowaną zmianę;

6. Rodzice dzieci uczęszczających do przedszkola i korzystających z posiłków zobowiązani są do uiszczania opłat za usługi świadczone przez przedszkole do 10 każdego miesiąca.

7. Dyrektor przedszkola upoważniony jest do udzielania zwolnień z całości lub części opłat za korzystanie z posiłków, w przypadku szczególnie trudnej sytuacji materialnej rodziny dziecka oraz w szczególnie uzasadnionych przypadkach losowych.

8. Zwolnień, o których jest mowa w pkt.1 udziela się w sytuacji, gdy nie jest możliwe uzyskanie dofinansowania posiłków z pomocy społecznej.

9. Dyrektor przedszkola udziela zwolnienia, o którym jest mowa w pkt.1, jeżeli posiada zabezpieczone środki finansowe w planie wydatków przedszkola.

10. Szczegółowa procedura dotycząca wniosków w sprawie zwolnienia z opłat za korzystanie przez dziecko z posiłków zawarta jest w zarządzeniu podanym wyżej w § 22 pkt.1

STAWKA ŻYWIENIOWA naliczana jest za każdy dzień pobytu dziecka w przedszkolu i wynosi 10 zł, w tym: śniadanie - 2,00 zł., obiad - 6,00 zł., podwieczorek - 2,00 zł.

ZARZĄDZENIE NR 8/2020

DYREKTORA

PRZEDSZKOLA INTEGRACYJNEGO NR 38

z dnia 26 sierpnia 2020 r.

w sprawie: opłat za żywienie

Na podstawie zarządzenia Nr 2048/2008 Prezydenta m.st Warszawy z dnia 11.09.2008r. W sprawie korzystania ze stołówek zorganizowanych w przedszkolach i szkołach m.st. Warszawy oraz upoważnienia dyrektorów szkół i przedszkoli do zwalniania z opłat za posiłki

&1

Do korzystania z posiłków w stołówce przedszkolnej uprawnieni są wychowankowie i pracownicy przedszkola.

&2

1. Dzienna stawka żywieniowa dla dzieci wynosi 12,00 złotych i obejmuje zakup surowców i produktów potrzebnych do przygotowania posiłków.
  2. Dzienna stawka żywieniowa dla pracowników przedszkola wynosi  14,40 złotych   i jest powiększona o pełne koszty przygotowania posiłków, w tym koszty wynagrodzenia pracowników stołówki oraz składki naliczane od tych wynagrodzeń,  a także koszty utrzymania stołówki.

&3

1.  Opłaty za posiłki dla dzieci wynoszą: (a)Śniadanie 2,50zł  (b)Obiad 7 zł (c)Podwieczorek 2,50zł
  2. Opłaty za posiłki pracowników przedszkola wynoszą: (a)śniadanie 2,50 zł + 0,50 zł. oplata eksploatacyjna=3,00 zł  (b)Obiad 7,00 zł + 1,40 zł.  oplata eksploatacyjna=8,40 zł.  (c)Podwieczorek 2,50 zł + 0,50 zł.  oplata eksploatacyjna=3,00 zł.
  3. Opłaty ustalone na podstawie ust. 1 i 2 wnosi się z góry za miesiąc, w którym następuje korzystanie z żywienia w przedszkolu, najpóźniej do 10 dnia danego miesiąca. Kwota opłaty za żywienie zostaje wyliczona na zasadzie pomnożenia liczby dni roboczych w danym miesiącu przez łączną kwotę zadeklarowanych dziennie posiłków.
  4. W przypadku nieobecności dziecka lub pracownika opłata podlega zwrotowi za każdy dzień nieobecności.
  5. W przypadku rezygnacji z żywienia w trakcie trwania miesiąca rozliczenie płatności nastąpi w następnym miesiącu w formie odpisów.

&4

1. Rodzice lub prawni opiekunowie dziecka uczęszczającego do przedszkola mogą ubiegać się o ulgi w opłacie w przypadku:szczególnie trudnej sytuacji materialnej rodziny dziecka oraz w szczególnie uzasadnionych przypadkach losowych, z zastrzeżeniem ust.2.
  2. Zwolnień, o których mowa w ust. 1, udziela się w sytuacji, gdy nie jest możliwe uzyskanie dofinansowania posiłków z pomocy społecznej.
  3. Wniosek w sprawie zwolnienia z opłat za korzystanie z żywienia może zostać złożony przez:
  • rodziców/ opiekunów prawnych,
  • nauczyciela przedszkola,

4. Do wniosku należy dołączyć dokumenty stwierdzające wysokość dochodów (zaświadczenie pracodawcy z ostatnich 3 miesięcy lub deklarację podatkową za ostatni rok podatkowy lub inny dokument potwierdzający wysokość           osiągniętych dochodów z tytułu prowadzenia działalności gospodarczej wystawiony przez US, a jeżeli to nie jest możliwe, to oświadczenie o osiągniętych dochodach rodziny dziecka).

5. W przypadku ustania okoliczności stanowiących podstawę udzielenia ulgi w opłatach za żywienie dziecka w przedszkolu, rodzice lub prawni opiekunowie dziecka powinni niezwłocznie powiadomić o tym fakcie dyrektora

przedszkola w celu naliczenia opłaty w pełnej wysokości.

6. Zwolnień z opłat dokonuje się  na okres: od 1.09 do 31.12 oraz 1.01. do 30.06 danego roku szkolnego.

&5

Zarządzenie wchodzi w życie dnia 01 września 2020 r.