Kwarantanna - pomysłów fontanna

Dzień dobry,

Julia też się nie nudzi - jeszcze... :), oczywiście tęskni za koleżankami i paniami nauczycielkami z przedszkola. Na szczęście mamy sporo zajęć:
Szukałyśmy wiosny, nie pierwszy już raz w tym roku, a jest coraz łatwiej ją znaleźć :) i spotkałyśmy wiewiórki nadrzewne, jakieś takie inne niż inne... :)
Odwiedziłyśmy sąsiadki z mrowiska, żeby sprawdzić czy już się obudziły - obudziły się i pozdrawiają całe przedszkole i potwierdzają - Wiosna już przyszła.
Mistrzowie gier planszowych wyprodukowali własną i ograli mnie zaraz potem, ale jeszcze się odegram...
Prowadzimy produkcję kryształów, jak na razie bez większych sukcesów, cukier jeszcze się zastanawia jak to się wytrącić z tej wody, żeby być kryształem.
Jula upiekła pyszną szarlotkę, nie zdążyłam uwiecznić nienaruszonego efektu końcowego, bo mistrzyni wypieków i towarzysze dopadli ją wcześniej, ale udało mi się spróbować - pycha!.
Udało nam się wyhodować piękne drzewko mango z pestki uprzednio zjedzonego owocu, może za kilka lat będziemy mieć własne ;)
No i sprawdzałyśmy kogo tak naprawdę uwiecznił na obrazach ‎Leonardo da Vinci... ja już wiem :)
To tylko niektóre z naszych przygód, ale inne może w kolejnym mailu, zdjęć też więcej chyba nie uda mi się wysłać jednorazowo.

Pozdrawiamy cieplutko,
Julia, Magda i Krzysztof

Witamy Was Kochani;
My się nudzie nie dajemy.
Były już pisanki; gofry, ciastolina, gimnastyka, klocki, rysowanie, ciastka (prawdziwe i z plasteliny), gry rozliczne...to tak z grubsza. Teraz może zainspirujemy się przedszkolnymi podpowiedziami.
Bardzo za Wami tęsknimy, Kajtkowi brakuje dzieci, bo mama nie zawsze daje radę .
Mamy nadzieję, że macie się dobrze, Ściskamy Was wszystkich razem i każdego z osobna. Trzymajcie się zdrowo i w dobrych humorach.
Wysyłamy swoją hodowlę, mamy i rzeżucha ale ta już była, to wysyłamy fasolę.
Buziaki Kajtek z rodzicami

Dobry wieczór Pani Dyrektor,
Ukochane Ciocie Leny i Tomka z grupy II

Minął już ponad tydzień naszej rozłąki z przedszkolem. Dzieci prawie codziennie wspominają ciekawe przygody z przedszkola. W domu też się nie nudzimy, a nawet jeśli to nuda też jest nam potrzebna! Hodujemy szczypiorek, ale także kryształy z cukru i soli. W załączeniu przesyłamy zdjęcia naszego solnego kryształu (z cukru na razie się nie pojawił). Rozpoczęliśmy też hodowlę kapusty pekińskiej i natki pietruszki, ale to dopiero nasze początki. Staramy się spędzać trochę czasu w lesie (a dziś podczas spaceru zobaczyliśmy pierwszego łabędzia w tym roku), a jeśli nie możemy to bawimy się w naszym "mieście".

Pozdrawiamy serdecznie całą czwórką!
I mamy nadzieję - do szybkiego i zdrowego zobaczenia!

Pozdrawiam serdecznie,
Paulina Mierzejewska

Dzień dobry

Poniżej przesyłamy zdjęcia z hodowli cebuli Grzesia oraz dwóch gier matematycznych (fasolki i łączenie figur geometrycznych).
1. Gra matematyczna z fasolkami polega na położeniu takiej ilości fasolek do kółka jaka liczba jest nad kółkiem.
2. Gra matematyczna z figurami geometrycznymi. Figury geometryczne zostały wycięte z kolorowego papieru i przyklejone na papier. Zabawa polega na łączeniu par figur geometrycznych w tym samym kolorze.

Pozdrawiamy serdecznie.

Grzes_cebula_1.jpg

Grzes_hodowla_cebuli.jpg

Grzes_gra_z_fasolkami_1.jpg

Grzes_gra_z_fasolkami_3.jpg

Grzes_gra_matematyczna_figury.jpg

Sytuacja trudna, ale są dzieci, które nie próżnują. Karolinka z oddziału 3 spędza ten czas u babci i dziadka. Nie myślcie jednak, że ma lekko. Lekcje online, zajęcia z matematyki, sadzenie i doglądanie upraw a w międzyczasie długie spacery w lesie w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny. Nawet udało jej się zrobić i utopić Marzannę!
A wiec sprawa jasna zimowe kurtki chowamy i wiosnę zapraszamy.

image1.jpeg

image2.jpeg

image3.jpeg

Z wiosennym pozdrowieniem od Zosi z oddziału I:

gra_Antka.jpg

gra_Zosi.jpg

wiosna_Antka_i_Zosi.jpg

WARSZAWSKIE REPOZYTORIUM POMYSŁÓW

Drodzy Rodzice,

pod poniższym linkiem znajdziecie Państwo adresy stron z wieloma pomysłami edukacyjnymi do wykorzystania w domu. Zachęcamy:

RELACJA LEONA Z ODDZIALU 3

Przesyłamy zdjęcia z początkowej fazy hodowania rzeżuchy. Dziękujemy za ciekawy pomysł, nie jest łatwo w tej izolacji ale staramy się nie dawać marazmowi.

Pozdrawiamy całą ekipę! Niech ten trudny czas szybko minie.

Mama Magda i Leon i Tymonek i Tata Jacek

P. S. Leon bardzo tęskni za przedszkolem.